Aktualności

Zażalenie na decyzję Prokuratury


Demokracja od zawsze kojarzyła mi się
z wolnością do wyrażania swoich racji
i opinii, czy też z prawem do zgromadzeń i co najważniejsze z poszanowaniem prawa
w szczególności w relacji PAŃSTWO-OBYWATEL.


Wiele osób pyta mnie co robiłem 16 maja w Warszawie podczas pamiętnego protestu. Po co tam się udałem i dlaczego wziąłem udział w antyrządowej manifestacji? Szanowni Państwo powód dla którego tam się udałem jest prosty – zostałem poproszony przez uczestników zgromadzenia, aby wspierać ich jeśli dojdzie do łamania wolności obywatelskich. Ale muszę się też Państwu do czegoś przyznać – niezależnie od próśb ze strony uczestników sam z siebie też bym tam poszedł. Dlaczego? Bo uważam, że
w dzisiejszej Polsce jest zbyt wiele przyzwolenia na nierówne traktowanie obywateli. W naszym kraju obywatel ma się czuć zaszczuty przez władzę, która jeśli się z nią nie zgadzasz ma cię zgnoić i poniżyć – stosując wobec ciebie siły służb porządkowych
i narzędzi aparatu państwowego. A wszystko po to, abyś siedział cicho – bo Tobie wolno mniej niż ludziom z Nowogrodzkiej.


Niedawno Pan Prezydent Andrzej Duda przepraszał za swoje zachowanie podczas kampanii i w ciągu 5 lat swoich rządów. To szlachetne z jego strony, ale mimo wszystko sztuczne i puste. Bo co mają jakiekolwiek słowa do użycia gazu wobec bezbronnych obywateli? Czy to wystarczające? Zdecydowanie nie. Pana Prezydenta nigdy nie ma i nie było tam gdzie bije się ludzi i łamie się prawa obywateli.

Wydarzenia z 16 maja, które oczywiście skupiły uwagę głównie na bezprawnym zachowaniu Policji wobec mojej osoby pokazały jak działa cały aparat państwo wobec ludiz o innych poglądach niż te znane Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podczas manifestacji
16 maja bito bezbronnych ludzi, stosowano wobec nich środki przymusu bezpośredniego. 


Chciałbym, aby mój przykład był symbolem tego jaki jest stosunek do wszystkich obywateli. Ten rząd i te służby nie są pro obywatelskie tylko propisowskie. Ja jako senator mam o wiele lepszą pozycję do walki o swoje prawa, ale co mają powiedzieć pozostali uczestnicy manifestacji których Policja wywiozła poza Warszawę? Wobec, których użyto siły i gazu?

Dlatego wkraczamy w kolejny etap tej walki z bezprawiem władzy PiS. Za chwilę Pan mecenas przedstawi kolejne kroki jakie podejmiemy wobec Policji, a ja dodam ze swojej strony że nawiązałem również współpracę w tej sprawie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich który będzie wspierał działania wyjaśniające łamanie praw obywatelskich. Moje biuro prowadzi pomoc prawną dla poszkodowanych przez bezprawne działania służb i właśnie te sprawy będą trafiały odrazu do Pana Adama Bodnara.

Nie mogąc godzić się na brak poszanowania prawa składam dziś wspólnie z moim pełnomocnikiem mec. Jackiem Duboisa zażalenie na decyzję Prokuratury.

Pełna treść zażalenia poniżej:

BURY JACEK – Zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa

Zapis video konferencji:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=1725554027595971